Orodje razvijajo raziskovalci Centra za družboslovno informatiko (CDI), ki so izvajali ene izmed prvih raziskav spletnih anket (leta 1996) in so ena od vodilnih skupin za anketno metodologijo. V tem okviru je potekala tudi koordinacija EU projekta okvirnega programa WebSM.org, ki je v letih 2002-2004 nadgradil osrednjo globalno informacijsko točko za spletno anketiranje, kar CDI vzdržuje že od leta 1998.
Orodje zato služi predvsem raziskovalnemu procesu, saj omogoča izvajanje metodoloških eksperimentov. V tem okviru je potekal tudi temeljni projekt ARRS o integraciji spletnih anket v verjetnostne vzorce.
Razvoj je umeščen tudi v pedagoške aktivnosti Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo Fakultete za družbene vede (Univerza v Ljubljani), ki v Sloveniji izvaja osrednje akademsko izobraževanje za področje anketnega zbiranja podatkov in družboslovne metodologije. Orodje je zato integrirano tudi v izobraževalni oziroma pedagoški proces FDV.
Smo tudi organizatorji dogodka Dan spletnega anketiranja, ki se je do nedavnega izvajal letno. Obiskujejo ga udeleženci iz javnega sektorja (vključno z izobraževalnimi in raziskovalnimi inštitucijami) in tudi iz podjetij, medijskih hiš in PR agencij.